Kurs PHP odc. 2: System logowania do strony. Sesja. Wstrzykiwanie SQLJeżeli masz ochotę zobaczyć więcej naszych filmów, podcastów i artykułów w coraz lepszej jakości, to zachęcamy do pozostawienia subskrypcji. Można także wesprzeć nasze działania w sieci drobną kwotą za pośrednictwem profilu Patronite lub donacji. Zachęcamy do odwiedzenia prowadzonych przez nas witryn oraz do polubienia fanpage’u Pasji informatyki na Facebooku.

🔔 Subskrybuj – http://bit.ly/pasja-sub

👉 Fanpage na Facebooku – http://bit.ly/pasja-fb
👉 Profil Patronite – https://patronite.pl/pasja-informatyki
👉 Lista Patronów – http://pasja-informatyki.pl/patroni
👉 Donacje na blogu – http://miroslawzelent.pl/donate
👉 Harmonogram publikacji – http://bit.ly/pasja-harmonogram
👉 Kontakt z nami – http://pasja-informatyki.pl/kontakt/
👉 Współpraca reklamowa – http://bit.ly/pasja-wspolpraca
👉 Kursy video dla technikum – http://pasja-informatyki.pl
👉 Blog informatyczny – http://miroslawzelent.pl
👉 Trenażer egzaminacyjny – http://egzamin-informatyk.pl
👉 Egzamin-E13.pl – http://egzamin-e13.pl
👉 Forum dyskusyjne – https://forum.pasja-informatyki.pl/
👉 Witryna podcastowa – http://podcast.pasja-informatyki.pl/
👉 Twitter MZ – https://twitter.com/MiroslawZelent
👉 Twitter DS – https://twitter.com/stelmach_damian

Tematem przewodnim drugiego odcinka serii PHP będzie stworzenie systemu logowania do strony. I to takiego systemu, który będzie łączył się z bazą danych MySQL. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo tworzonego systemu logowania, to póki co zabezpieczymy naszą witrynę przed tzw. wstrzykiwaniem SQL.

💾 POBIERZ PLIKI Z ODCINKA:

http://miroslawzelent.pl/kurs-php/logowanie-do-strony-sesja-wstrzykiwanie-sql

📑 CODE REVIEW NA FORUM:

http://bit.ly/code-reviews-odcinkow

🎵 MUZYKA:

Muzyka z intro/outro:
Water Lily – The 126ers: https://youtu.be/N-VRE1dhK-I

Muzyka z podsumowania:
Crimson Fly – Huma-Huma: http://youtu.be/-D2gn7pjxWU

#pasjainformatyki #programowanie #kursphp

50 thoughts on “Kurs PHP odc. 2: System logowania do strony. Sesja. Wstrzykiwanie SQL

 1. Wiele razy próbowałem i ciągle to samo, Parse error: syntax error, unexpected token "<" in C:xampphtdocsphp1zaloguj.php on line 6 🙁

 2. Ale nie intuicyjna/skomplikowana ta część z wysyłaniem kwerendy do bazy danych, tworzenie tylu zmiennych aby sprawdzić czy taki użytkownik istnieje.

 3. Witam, mam pewien problem. Tworzyłem kod krok po kroku według filmiku, dopóki były jedynie elementy PHP wszystko było OK, ale jak podpiąłem bazę danych ściągniętą ze strony Pana Mirosława zaczęły się problemy, przy próbie logowania wyświetla się Error 1045, nie wiem czym to może być spowodowane, bo MySQL w xamppie było na pewno uruchomione.

 4. Tak z perspektywy czasu patrzę na to i dochodzę do wniosku, że miałem bardzo zły start z logowaniem i rejestracją, przez co nie umiem poprawnie robić sesji. A to właśnie przez kursy MZ, gdzie jedynym zabezpieczeniem sesji jest ustawienie $_SESSION['zalogowany'] na true.

 5. jakieś pomysły jak naprawić taki problem?:

  po zapisaniu:

  if ($rezultat = @$polaczenie->query(
  sprintf("SELECT * FROM uzytkownicy WHERE user='%s' AND pass='%s'",
  mysqli_real_escape_string($polaczenie,$login),
  mysqli_real_escape_string($polaczenie,$haslo))))

  przestały działać polskie znaki (odnajduje rekordy bez polskich znaków, wpisanie hasła "żółć" nie zwraca pasującego rekordu, choć istnieje. Przypuszczam, że to kwestia kodowania tylko nie wiem po której stronie i jak to dopasować :/ ).

 6. Witam jestem początkujący i chciałem zapytać odnośnie tej lekcji systemu logowania w jaki sposób wyświetlić po zalogowaniu dane z innej tablicy z bazy mysql w pliku gra.php. Z góry serdecznie dziękuje

 7. Z biegiem czasu i wiedzy, uświadamiam sobie, że ten kod jest strasznie po łebkach zrobiony. Zabezpieczenie sesji poprzez ustawienie zalogowany na True, to jest jak brak sprawdzania czy user jest zalogowany.

 8. świetny kurs, tylko ta wstawka z Adamem Sandlerem. To niewątpliwie najgorszy aktor świata i oglądanie go może skutkować koniecznością długiej i bolesnej terapii…

 9. 58:50 – Czy nie lepiej by było od razu włożyć do sesji obiekt rezultat metodą fetch_assoc() zamiast "przepuszczać" go jeszcze przez tablicę wiersz? Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić?

 10. Przepraszam ale nie wiedziałem jak znaleźć to w google, chodzi mi o to , że po zalogowaniu na konkretnego użytkownika chcę np. aby wyświetlało sie dla niego wideo, ale tylko dla tego konkretnego użytkownika ja kto zrobić może ma pan jakieś strony?

 11. Jeśli macie błąd że przy pierwszym wejściu na strone wyświetla sie napis ,,nieprawidlowy login lub haslo" to musicie unset($_SESSION['blad']); wstawic nie do zaloguj.php tylko do index.php. A mianowicie do wkleić to do : if(isset($_SESSION['blad']))

  echo $_SESSION['blad'];

  unset($_SESSION['blad']);

  Pan Mirosław sie pomylil w 1:07:43

 12. Duża gradacja – odcinek drugi kursu PHP przy pierwszym to jak Alpy w porównaniu z Górami Świętokrzyskimi.
  Trzeba rozłożyć naukę na kilka wieczorów 😛

 13. Witam. Interesuje mnie jak przerwać dodawania rekordu do bazy danych i tym samym zwrócenie go na ekran. Zacząłem coś w stylu "jeżeli formularz będzie pusty(enter) to nie wyświetli nic" i okazuje się, że dodaje pustkę (zwraca ją) Jak temu zaradzić. Podobnie ma się z odświeżaniem strony. Po odświeżeniu dodaje ostatni rekord. Dlaczego dodaje coś jak nie ma nic ???

 14. Informacja dla potomnych – Funkcje których używa się w tym poradniku są zupełnie inne aniżeli te z których korzystać mamy w trakcie egzaminu e14. Taka tylko dygresja w razie jakby ktoś się akurat przygotowywał…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *