Java – pytania rekrutacyjne dla Junior Developera00:00 Intro
02:40 Czym jest JVM? Dlaczego Java to język typu “write once, run everywhere”?
04:08 Co to jest JDK i JRE?
05:32 Czym jest enkapsulacja (hermetyzacja)?
09:15 Modyfikatory dostępu
11:30 Overriding i overloading – przesłanianie i przeciążanie metod
14:20 Czym jest słowo kluczowe static i kiedy go używamy?
17:52 Słowo kluczowe final

💥Pobierz darmowego ebooka “Jak zostać programistą – krok po kroku”: https://www.jaknauczycsieprogramowania.pl/#ebook

🔥Subskrybuj kanał: https://www.youtube.com/jaknauczycsieprogramowania?sub_confirmation=1
📸Instagram: https://www.instagram.com/jaknauczycsieprogramowania/
📘Grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/jaknauczycsieprogramowania

✉️Mail: kamil.brzezinski@gmail.com

25 thoughts on “Java – pytania rekrutacyjne dla Junior Developera

 1. Ja po kilku rozmowach mogę powiedzieć, że według mnie poziom wiedzy na Juniora aktualnie znacząco wykracza poza to, o czym mówisz w filmie. Może to obecna sytuacja na to wpływa, może rynek się już przesycił. Mnie na rozmowach Juniorskich nikt nie pytał o takie podstawy, miałem pytania np. o tworzenie wielowątkowości, albo o działanie mechanizmów oczyszczania pamięci przez JVM.

 2. Cześć, czy w rok korzystając z tylko darmowych źródeł mam szansę dostać pracę jako programista? Stoję obecnie przed wyborem miedzy studiami na PW na inżyniera i pytanie czy te studia koliduja z zostaniem programista? Mój pierwszy plan był taki żeby póki co nie iść na studia i spróbować swoich sił w rok jako programista. Druga opcja jest taka, że pójdę na studia i w międzyczasie będę sie uczył programować. Byłoby mi bardzo miło gdybyś napisał co o tym sądzisz i która opcję byś wybrał. Wiem że ciężko ocenic ale twoja opinia z pewnością by mi pomogła

 3. Cześć, chce zostać programistą ale tak naprawdę zaczynam od 0. Myślałem żeby zącząć coś działać w Pythonie ze względu na prostotę. Czy jak opanowałbym w miare dobrze Pythona a następnie chciałbym spróbować swoich sił w Javie to czy będzie aż taki duży przeskok jeśli chodzi o trudność i nauke nowego języka? Zaznacze, że jestem dość zdeterminowany aby przede wszystkim zrozumieć progrowanie i nauczyć się go.

 4. Super filmik!
  Dodatkowo warto dodać, że przy overloading można podać te same parametry (dotyczy to różnych parametrów), ale w innej kolejności.
  Metoda show(String name, int age) oraz show(int age, String name) może zostać przeciążona, ale nie zaleca się tego sposobu, bo łatwo idzie się pogubić i pomylić 🙂

 5. Co do naszych pytań do Ciebie:
  Widziałem już kilka odcinków w których tworzysz pełny system. Jeszcze ich nie oglądałem ale na pewno nadrobię zaległości niedługo jak siądę do nauki. I generalnie to jest content który mi się wydaje super – tworzenie przez doświadczonego programistę aplikacji od podstaw do jakiegoś działającego systemu. Oczywiście z wykorzystaniem wszystkich frameworków, tak jak w real pracy 😀 ale żeby było widać proces myślowy, pisanie clean code, nawet testowanie.
  To taki jeden głos z mojej strony, widziałem że takie odcinki już są i na pewno je nadrobię. Pozdro 🙂

 6. Świetny materiał fajnie jest rozumieć to o czym mówisz znajdac wiedzę podstawowa jak narazie, fajnie by było jak bym przedstawił zadanie java junior developera jakies przykłady pracy

 7. Jak zwykle znakomity film. Panie Kamilu od października zaczynam studia informatyczne. Czy uważa Pan ze nauka Pythona jest lepsza niż Javy jeśli chodzi o próg wejścia na rynek? (Mniejsza konkurencja). Materiały duża klasa, pozdrawiam!

 8. Hej, fajny i dobrze wytłumaczony materiał. Mam tylko wątpliwość do sensowności drugiego pytania JDK vs JRE. Od Javy 11 nie ma już oddzielnego JRE i nie widzę sensu w zadawaniu tego pytania osobie na stanowisko juniora.
  Pozdrawiam!

 9. Java to tak naprawdę tylko wstęp do programowania i jeśli znamy tylko Jave nawet w najlepszym stopniu bardzo prawdopodobne jest że nikt nas na rozmowę kwalifikacyjną nawet nie zaprosi. Od Juniorów wymaga się teraz najczęściej dodatkowo znajomości Springa a nie rzadko nawet jeszcze jakiegoś framework-a frontend-u Angular React ( nie wymieniłem nic z DevOps podstawy też zwiększają nasze szanse). Mówiłeś o wymaganiach na Juniora w innych filmikach i nawiązania do tego mi zabrakło z tego filmiku mogę odnieść wrażenie, że mogę coś mieć z samej Javy co nie jest prawdą. Oferty pracy już są takie że nie jest się Junior Java Developerem a tak naprawdę coraz częściej Junior Java Full Stack Developerem.

 10. Bardzo fajnie wyjaśnione odpowiedzi na pytania 😀
  W takiej ciekawostce powiem- wg mojego profesora na uczelni enkapsulacja i hermetyzacja to coś innego (to 1 to po prostu tylko i wyłącznie zamykanie kodu w klamrach) ;d

 11. Cześć bardzo dobry temat. Interesuje mnie jak skutecznie czytać biblioteki Java, by dobrze je zrozumieć i się nie gubić 🙂 dotychczas sprawiało mi to trochę problemów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *